U vrtiću „Tufnica“ je razvijen program učenja nemačkog jezika za mlađu decu.

Program „DEUTSCH MACHT SPAß“  namenjen je deci  predškolskog i mlađeg školskog uzrasta. Nastao je kao rezultat dugogodišnjeg rada sa decom i izborom tema, oblasti i aktivnosti bitnih za osnovno savladavanje nemačkog jezika i komunikaciju na nemačkom jeziku. Ujedno se vodilo računa da učenje bude zabavno i da deca na različite načine stiču znanja (tekstovi, slike, priče, slušanjem, gledanjem, računar-interaktivna metoda…).

Učeći strani jezik kroz igru i na zabavan način deca ga najbolje usvajaju . I poznato je da se strani jezik najlakše i najpravilnije uči upravo u najmlađem uzrastu!

Svake godine imamo završnu priredbu na nemačkom jeziku koja prati neku temu „Biti i ostati zdrav“, „Putujemo“, „TV Tufnica“ „Deca žele“, „Učenje je zabavno“ i druge (pogledajte video).

Nemački jezik učimo i sa starijima. Informacije na telefon 063/538-229.